Jak sprzedać mieszkanie drożej?

Sprzedaż mieszkania za oczekiwaną cenę nie należy do prostych zadań. Zanim wystawimy nieruchomość na sprzedaż warto przygotować je tak, by zyskać na zainteresowaniu klientów, a przede wszystkim na wartości. Usługa tzw. home stagingu jest bardzo popularna na zachodzie i w USA, w Polsce agencje nieruchomości wprowadzają ją od jakiegoś czasu. Za takie profesjonalne usługi trzeba jednak sporo zapłacić. Warto samodzielnie poznać tajniki tej sztuki i zadbać o właściwy wygląd mieszkania.

Niewielka inwestycja w drobne remonty czy dekoracje pozwala odmienić wnętrze i sprawić, że sprzedamy mieszkanie nie tylko szybciej, ale i drożej. Jako pierwszą czynność wymienia się w tej sztuce gruntowne sprzątanie. W handlu, także nieruchomościami pierwsze wrażenie ma największe znaczenie. Zadbać należy nie tylko o „rynek”, ale i zakamarki, do których często nie zaglądamy. Oczywiście należy porządnie wysprzątać także kuchnię i łazienkę. Tam można wymienić stare, nieatrakcyjne baterie – będzie efekt. W mieszkaniu na sprzedaż liczy się minimalizm – im mniej niepotrzebnych mebli, dywanów itd. tym lepiej. Mieszkanie bez nich będzie wyglądała na przestronne i jasne. Może warto przemalować ściany na jasne kolory? Koszt niewielki, a będzie zdecydowanie ładniej i czyściej. Dokładnie należy przejrzeć żarówki, klosze. Wymienić zużyte, wyczyścić żyrandole i zaświecić ciepłe światło – niezależnie od pory dnia, w jakiej potencjalny kupiec nas odwiedzi. Dodatkowo wnętrze wyda się cieplejsze. Mieszkania w których mieszkamy trudno odpersonalizować. Niemniej warto, by klient nie czuł się w domu jak intruz. Nadmiar zdjęć, rzeczy osobistych, ubrań czy kosmetyków powinna zostać chociaż na tę wizytę schowany. Decydując się na ogłoszenia ze zdjęciami należy zadbać o ich jakość. Nie tylko treść anonsu ma znaczenie. Istotne są i zdjęcia. Najlepiej wykonać je z rogów pomieszczeń, by pokazać jak najwięcej. Wnętrza powinny być oświetlone. Przecież dzięki zdjęciom zyskujemy największe zainteresowanie, więc ważne, by ich jakość była odpowiednia i zachęcała do kupna właśnie naszego mieszkania.

Kolejny etap to wizyty zainteresowanych kupnem

Home staging nie jest prosty, ale warto próbować. Jeśli nie dajemy, rady lepiej zaufać profesjonalistom i oddać sprawę w ręce biura nieruchomości, gdzie odpowiednio wyszkoleni pracownicy nie tylko przygotują mieszkanie, zadbają o jakość ogłoszeń, umówią klientów na wizyty, ale zakończą z sukcesem negocjacje z klientami. Biura pobierają prowizję, zwykle od sprzedającego; jej wysokość, w zależności od miasta i cen rynkowych może być różna.

Zostaw komentarz